Dušičková umrlost a třpytky jednorožců

30.10.2020

Poslední dušičkové období, kdy oba tyto světy koexistují. Znovu se chystáme navštěvovat hroby, vzpomínat na naše zemřelé a zapomínat na ty, kdo jsou s námi a vedle nás. Tentokrát ovšem je třeba improvizovat, způsob, jakým jsme místa plná mrtvé energie zdobili, je třeba pozměnit, kde jsme ještě loni nakupovali, dnes je zavřeno, kde byly šustící trhy a zmrzlí trhovci, dnes jsou jakési oddělené ostrůvky obývané přes hadřík huhlajícími obyvateli. Možná je čas na domácí tvoření, na větvičky z vycházky pověšené nad dveře...

Anebo už je konečně čas se probudit! A poděkovat celému tomu uzavření za možnost uvidět se/to. Za možnost vydolovat ze sebe tvořivost. Za možnost uvědomit si, kdo je mrtvý a kdo živý.

Navíc se zdá, že celé halloweenské hlaholení, které se u nás moc neujalo a už ani neujme, je mnohem příjemnější, veselejší, je to přece zábavné snídat s mrtvými předky na mramorové desce nebo soutěžit o nejlepší strašidelnou výzdobu (pokud má čeština výraz pro výzdobu, která je destruktivní, odporná a strašidelná, nepřišla jsem na něj).

Čas hrůzostrašných masek je tu. Jenomže ti, kteří jsou zvyšujícími se vibracemi nuceni je sundávat, nám v poslední křeči namlouvají, že je velmi rozpustilé si je navléknout. Z představy, že bych do něčeho takového nacpala naše děti, se mi zvedá kufr.

To všechno je zase odvod pozornosti. Starý a otřepaný matrixový trik, kdy Pravda je vydávána za hru a přitom tzv. hra je (šílenou) pravdou. Letošní spojení s modrým úplňkem a poslední chroptění krvácejícího netvora přináší urputnou snahu vrátit vše, jako bylo dřív, a stáhnout do staré hry na temné rituály co nejvíce nevědomých bytostí.

A my si můžeme vybrat, kam se budeme dívat a jakou výzdobu pro naše Srdce a domovy zvolíme. Pomalu a jemně vešla do kolektivního vědomí energie jednorožců, skutečných mocných světelných stvoření, která nesou tak jemnou vibraci, že se jen tetelí. Třpytí se a lámou světlo přes krystaly, kterými jsou ozdobení. Je to energie jemnosti a čistoty, ohromujícího Soucitu a velké důvěry, důvěry v lidstvo. Je to energie duhových barev třpytek vznášejících se kolem.

Je to vrchol polarit, v tyto dny. Zatímco někteří stále vyvolávají démony strachu a zapomnění, mnozí z nás jsou ve třpytivém duhovém omámení. Jednorožci jsou tady, aby nám připomněli, co je krásné, ladné, elegantní, sladké a vznešené. Je to energie, na niž se můžeme naladit vždy, když - byť třeba jen na okamžik - náš pozorovatel ztratí přehled. Koneckonců, jak hrůzné masky, tak duhové třpytky se dají koupit v e-shopech (a často obojí v jednom).

I.