Je to tady. Probouzení lidstva. Modré pilulky došly.

09.04.2020

Známe to dobře, mnozí z nás u tohoto filmu valili oči, srdce nám bušila a my nevěděli proč.

Matrix, 1999:

Morfeus k Neovi:

"Vezmeš si modrou pilulku, příběh končí. Probudíš se ve své posteli a věříš všemu, čemu věřit chceš.

Vezmeš-li si červenou pilulku, vkročíš do říše snů a já ti ukážu, jak hluboká je králičí nora. Pamatuj si. Já ti nabízím jen pravdu, nic víc."

Stále dokola většina sahala po té modré. Matrix ji velmi ochotně podával, přitom stihnul ještě otrávit vodu, kterou jsme pilulku zapíjeli. Ti, co se rozhodli pro červenou, neustále ukřižováváni projekcemi modrých spáčů, však stvořili portál, kterým Matrix fičí do kosmické výlevky. A to se děje právě TEĎ a děje se to velmi rychle. Výroba modrých pilulek skončila, globální zastavení přináší rozjímání nad smyslem výroby a distribuce kdečeho.

Je jisté, že lidstvo bude modrou pilulku požadovat, strach a závislosti hluboko zaryté v nízkovibračních mozcích i kostních dřeních budou hladovět. Není cesta zpět. Modré nejsou. Dej si červenou nebo červenou.

Dlouho jsme existenci králičí nory popírali. Ti, kdož ji připustili, možná nakoukli do jejího ústí, aby zvěstovali ostatním, že na konci tohoto tunelu je světlo, aniž by do díry strčili víc než nos. Byli i takoví, kteří do nory vlezli a když už šli dlouho, unaveni a značně proměněni se vrátili zpět s tím, že tato díra konec nemá a je to naše pozemská škola znovu a znovu do ní lézt.

Milovaní, je to megashow a my máme lístky do první řady. Sedíme vedle výlevky a díváme se, jak je tam všechno to, co nám dříve připadalo, že je naše, vcucáváno. Přitom se výlevka obrací naruby, asi jako když se přetahuje rukáv trička, a my vidíme, jak všechno bylo obráceně! Byli jsme ve světě naruby a teď teprve vidíme líc. Vidíme, že díra konec má, jen byl hodně, hodně hluboko. Králík nebyl žádný mazlíček, ale krvelačná příšera. A letí kolem nás a ve výlevce cuuuuc...

Známe to. Detoxikační bolest po spolknutí červené pilulky je omračující. Není jiná cesta než tím projít. Následná úleva je ohromná, nově vzniklý prostor pro vědomé tvoření je nekonečný. Probouzí se mnoho dalších (S)Tvořitelů. Je na nás projevit jim Soucit, který může mít různou podobu. Připravme se, že budeme zvracejícím držet kyblíky. My totiž dokážeme udělat ťuk a plný kyblík mávnutím ruky poslat do výlevky.

I.